Všechny kategorie

Domů>Zákaznická podpora>Novinky

Časté dotazy týkající se úniku vody

Čas: 2021-05-08 Hity: 53

Někteří majitelé domů zažijí prasknutí potrubí, někteří budou mít problémy s ohřívačem vody a někteří budou mít problémy s odtokem, ale jedním instalatérským problémem, který většina majitelů domů zažije alespoň jednou, je únik. Od malých úniků z faucetu až po velké úniky desek jsou úniky jedním z nejčastějších problémů s instalatérstvím, s nimiž se majitelé domů musí vypořádat, a to znamená, že si myslíme, že je důležité, abyste o nich něco věděli.

Co způsobuje únik potrubí?
Časté důvody úniku potrubí:
Nadměrný tlak. Pokud na potrubí použijete příliš velký tlak, může to snadno způsobit netěsnost. I když ano, instalatérské materiály jsou navrženy tak, aby odolaly tlaku, mějte na paměti, že ve skutečnosti zvládnou jen tolik.
Praskliny. Ačkoli praskliny nejsou kvůli novým pokrokům v instalatérských technologiích běžně zažívány, jsou určitě stále možné. U těch trubek, které praskají, musí voda někam jít, jak prochází, takže je jen přirozené, že trochu začne prosakovat.
Koroze. Korozní potrubí může bezpodmínečně vést také k úniku a korozi může způsobovat řada faktorů - mezi tyto faktory patří chemikálie ve vaší vodě, pH ve vaší vodě, teplota vaší vody, tlak a rychlost vody a obsah kyslíku ve vodě. Nejběžnější příčiny koroze potrubí téměř vždy přímo souvisejí s kvalitou vody. Výsledkem je, že je vaše voda ošetřena jedním z nejlepších způsobů, jak zabránit tvorbě netěsností v potrubí. Přečtěte si více o našich službách úpravy vody.

Jak víte, že máte v domácnosti únik?
Přestože úniky mohou být někdy pro oko těžké přímo zjistit, pokud dáváte pozor na varovné příznaky uvedené níže, máte větší šanci zachytit únik včas, abyste jej mohli opravit dříve, než se věci vymknou z rukou . Například,
Varovné příznaky, že máte únik:
Pokles tlaku vody
Skvrny od vody na stropě, podlaze nebo stěnách
Ve více zjevných případech budete chtít dávat pozor na známky poškození vodou, plísní, pokřivených podlah nebo stěn. Pokřivená nebo zbarvená stěna nebo podlahová deska může naznačovat, že se v této oblasti spojila voda a již způsobila škody, i když v tuto chvíli nevidíte vlhkost. To vše jsou známky toho, že uniká skrytá vodovodní potrubí.
Vyšší účet za vodu než obvykle
Vyšší než obvyklý účet za vodu je snadný způsob, jak zjistit, že se ve vašich zdech něco děje. Pokud jste nezaznamenali náhlou změnu ve spotřebě vody, měl by být váš účet za vodu relativně konzistentní. Pokud jsou vaše účty za vodovodní sítě výrazně a neočekávaně vyšší než minulé, může to znamenat únik. Porovnejte také své účty za vodu s účty vašich sousedů. Pokud existuje podstatný rozdíl, váš domov může prosakovat.
Zvýšení vlhkosti vašeho domu
Tvorba plísní
Ačkoli není neobvyklé, že v místech, kde neustále teče voda (například v rozích sprchy), roste malé množství plísní, pokud se začne rychle hromadit a na zvláštních místech, je to jistý signál, že máte netěsnost na rukou.
Divné zvuky
Jedním ze zjevnějších varovných signálů je hluk. Pokud uslyšíte syčící nebo kapající zvuky poblíž zařízení, jako je vaše toaleta nebo umyvadlo, je velká šance, že někde teče voda, která by neměla být.
Náhlé kaluže
Pokud jste něco nevysypali, vaše podlaha by neměla být mokrá - něco takového, že? Pokud si tedy všimnete vlhkých míst na koberci nebo se zdá, že vaše podlaha změnila barvu, může pod ním něco prosakovat.
Rezavé trubky
Velké mokré skvrny na vašem dvoře
Chcete-li zjistit netěsnosti venku, začněte tím, že se podíváte na svou zahradní hadici. Když je zapnutý, neměly by tam být žádné kapky, kde by se připojil k hrdlu, ale pokud existují, možná budete muset vyměnit podložku hadice a zajistit, aby bylo připojení bezpečnější.
Hodnoty využití vody, které přesahují 12,000 XNUMX galonů za měsíc
Během období nižších teplot EPA vysvětluje, že čtyřčlenná rodina by obecně neměla používat více než 12,000 XNUMX galonů vody za měsíc. Pokud tedy vaše spotřeba vody přesahuje toto (v poměru k velikosti vaší rodiny), existuje velká šance, že dojde k úniku.
Varovné příznaky, že máte v domácnosti únik

Další varovné signály a tipy pro detekci úniku vody:
Zkontrolujte svůj vodoměr!
Zkontrolujte svůj vodoměr a zaznamenejte hladinu. Ujistěte se, že nikdo několik hodin nepoužívá vodu, pak se vraťte zpět a znovu zkontrolujte měřič (nejjednodušší je zaznamenat první úroveň, když všichni jdou spát, a poté ji znovu zkontrolovat první ráno). Pokud se úroveň změnila, pravděpodobně došlo k úniku.
Podívejte se na toaletu!
I malý únik toalety může v průběhu času vést ke značnému plýtvání vodou. Sejměte víčko nádrže a do zadní části nádrže vložte několik kapek potravinářských barviv. Počkejte asi třicet minut a pak se vraťte na toaletu. Zkontrolujte záchodovou misku, abyste zjistili, zda z nádrže neunikla nějaká zabarvená voda. Pokud vidíte, že barva prochází, máte netěsnost.
Zkontrolujte svou pračku!
Bez ohledu na to, kde se nachází ve vaší domácnosti, je vaše pračka předmětem, který vyžaduje náležitou péči, pokud se chcete vyhnout velkým povodním. Doporučuje se pravidelně kontrolovat, zda hadice nevyčnívají, nepraskají, nejsou roztřepené a zda netěsní kolem konců. Rovněž byste měli zajistit, aby mezi přípojkou vody a zadní částí pračky byly alespoň 4 palce, aby nedošlo k zalomení hadice.
Pravidelně kontrolujte těsnost!
Pravidelně byste měli kontrolovat varovné příznaky úniku vody, abyste zabránili závažnému poškození vašeho domova a dalších cenných předmětů. Pokud je viditelný jeden nebo více z těchto varovných signálů, je pravděpodobné, že máte nebo vám hrozí únik. Přečtěte si více o výhodách každoročního volání služby detekce úniků.

Kde byste měli hledat domovní rozvody?
Pokud máte podezření, že v kuchyni, koupelně nebo uvnitř zdi dochází k úniku - ať už je kdekoli -, ale nezdá se vám, že byste našli zdroj, postupujte takto:

Koupelny:
Začněte kontrolou prostoru pod umyvadlem, zda nevykazuje známky vlhkosti. Pokud však únik nevychází z vašich dřezů, budete muset přejít ke sprše. Chcete-li najít zdroj netěsnosti v blízkosti vany nebo sprchy, začněte stříkáním vody kolem dveří sprchy, abyste zjistili, zda na podlahu nevyteče nějaká voda. Dále byste měli také zkontrolovat těsnění kolem vašich svítidel, abyste zjistili, zda nejsou nějaké praskliny. Jsou-li nějaké přítomny, existuje velká šance, že z nich pramení váš únik.
Kuchyně:
Podobně jako v koupelně by vaším prvním akčním plánem měla být kontrola pod umyvadlem. Pokud je spodní část pasti P vlhká nebo si všimnete vodních skvrn na dně skříněk, můžete se vsadit, že únik začíná ve vašem dřezu. Navíc, pokud si všimnete jakýchkoli změn ve vaší podlaze, jako je uvolňování laminátu, můžete také sledovat únik zpět k vašemu dřezu.
Stěny:
Zaznamenat únik ve zdi je docela snadné - tyto tmavé skvrny je těžké přehlédnout! V tomto scénáři však může být obtížné najít zdroj. Jakmile si všimnete jakýchkoli známek odkapávání, zjistěte, zda můžete sledovat, kde začíná a končí. V tomto okamžiku byste měli být alespoň schopni určit, kde je únik založen. Pak může přijít odborný instalatér jako my a udělat zbytek!

Jaké jsou způsoby, jak zabránit netěsnostem ve vaší domácnosti?
Přeplněná skříň může způsobit únik. Mnoho lidí používá skříňku pod dřezem k uložení čisticích potřeb a jiných předmětů pro domácnost, ale když je tento prostor příliš nacpaný a věci vám narážejí do trubek, pravděpodobně se vytvoří netěsnost.
Výměna je někdy lepší než oprava. Vezměte si například svůj faucet. Pokud se dostane do bodu, kdy je příliš zkorodovaný, může být pro vás obtížné najít správné součásti, pokud jsou nutné opravy. V takovém případě může být lepší volbou instalace zcela nového faucetu (i když ten váš opravdu milujete).
Musíte vědět, kde je váš hlavní uzavírací ventil. Pokud někdy narazíte na únik v domácnosti, budete muset vědět, kde je hlavní uzavírací ventil, protože prvním krokem k vyřešení problému je jeho uzavření. I když nemůžete vypnout vodu u vodoměru v naléhavých případech, vědět, kde je váš hlavní uzavírací ventil, může být mnohem jednodušší.

Jaké jsou záludné zdroje úniku vody?
Ucpané odtokové potrubí - Ucpané odtokové potrubí může být více než nepříjemné. Vážnější ucpání může vést k přetečení nebo dokonce k prasknutí čar.
Zkorodované trubky - Postupem času, jak váš instalatérský systém stárne, možná zjistíte, že vaše vodovodní potrubí zkoroduje. Jedná se o běžné zdroje netěsností v domovní instalaci. Dávejte pozor na starší potrubí a nechte vyměnit vysoce riziková potrubí, aby nedošlo k poškození vodou.
Vysoký tlak vody - Vysoký tlak vody se ve sprše může cítit příjemně, ale příliš velký tlak může váš vodovodní systém zatěžovat a způsobit netěsnosti.
Invaze kořenů stromů - Stromy neustále hledají vodní zdroje - a bohužel, pokud je ve vaší instalatérské trubce prasklina, kořeny stromů mohou napadnout váš vodovodní systém. Dávejte pozor na poklesy tlaku vody nebo pomalé odtoky.
Netěsnosti potrubních spojů - Děsné potrubní spoje jsou skryté hluboko ve vašich zdech a je často těžké je zjistit, dokud není příliš pozdě. Dávejte pozor na nízký tlak vody!
Opotřebení - Váš kuchyňský faucet má spoustu pohyblivých částí a v důsledku toho je časem náchylný k opotřebení. Naštěstí je snadné opravit netěsný faucet!

Jaká jsou nebezpečí skrytých úniků?
Úniky se s věkem nejen zvětšují, ale mohou také potenciálně poškodit váš domov. Kromě plýtvání vodou, zdroje, na který se každý den spoléháme, může únik z domácnosti způsobit také velké škody způsobené vodou - škody, jejichž oprava by mohla být nákladná. Nemluvě o tom, že poškození vodou může také vést ke zdravotním problémům pro kohokoli ve vaší domácnosti - tady mluvíme o plísni. Vzhledem k tomu, že netěsnosti mohou způsobit strukturální poškození vašeho domu a potenciální onemocnění pro ty, kteří v něm žijí, zdá se být zřejmé, že byste je měli co nejdříve opravit!

Detekce a oprava úniku nabízí řadu výhod, včetně:
Snížené nebo vyloučené ztráty vody
Snížené riziko poškození spojeného s netěsnostmi
Snížená potřeba nouzových oprav
Snížená potřeba úpravy vody a natlakování
Mohou se úniky zvětšit, pokud jsou ignorovány?
Ano. Jen proto, že únik je nyní malý, neznamená, že se časem nezvětší. Voda vytékající z vašich trubek nebo armatur nakonec způsobí dostatečnou korozi, která může narůst i v případě netěsnosti o velikosti dírky a potenciálně způsobit poškození vašeho domu.

Mnoho lidí věří, že malé úniky zůstanou malé, i když budou chvíli ignorovány, ale pravdou je, že se postupem času budou zhoršovat. Je to proto, že voda z úniku eroduje vaše potrubí, což nakonec způsobí zvětšení velikosti malého úniku. Malé úniky se mohou rychle změnit na opravy tisíců dolarů, pokud je rychle neopravíte.

Stoupají všechny úniky vody na povrch?
Bohužel ne všechny úniky vystoupí na povrch a ve skutečnosti mnohé z nich zůstanou skryty po dlouhou dobu. Mezi běžné zdroje skrytých úniků patří potrubí pro dešťové bouře, kanalizační potrubí, potokové kanály a opuštěné potrubí. Nejjednodušší způsob, jak je najít, je použití zařízení pro zesílení zvuku. S tímto vědomím je nezbytné pravidelně pracovat s instalatérem, abyste zjistili případné úniky, které vám mohou chybět.

Řada PQWT-L je nově aktualizovaný a multifunkční detektor úniku vody. Aplikuje se na různé detekce úniků venkovního vodovodního potrubí, požárního potrubí, topného systému, vnitřního vodovodního potrubí a podlahového topného podlahového potrubí. Shromažďováním a analýzou únikového signálu řeší problém úniku vody z tlakového potrubí.

Y) SVD5 (JFO3QITY6 [W {7`OQ

Pro více informací o produktu kontaktujte whatsapp / telefonní číslo 008618817121525, e-mail:[chráněno e-mailem]